Wprowadzenie

    W tradycji chrześcijańskiej Boże Narodzenie to najważniejsze święto roku, obchodzone na całym świecie. Święta te zwano także Godami, Świętymi Wieczorami. Rozpoczyna je wieczór wigilijny - 24 grudnia, a kończy dzień Trzech Króli - 6 stycznia.
Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Święta to zarazem magiczny czas, a jak na magię przystało wiąże się z wieloma tradycjami, symbolami i ciekawostkami. Oto niektóre z nich:

Szopki Bożonarodzeniowe - Jednym z magicznych elementów Bożonarodzeniowych Świąt jest tradycyjna szopka, a więc makieta przedstawiająca wnętrze stajenki betlejemskiej podczas nocy narodzenia Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.
Zwyczaje Wigilijne - Do wieczerzy wigilijnej zasiadano z zapadnięciem zmroku, z chwilą ukazania się pierwszej gwiazdy pilnie wypatrywanej przez dzieci. Zaczynano od dzielenia się opłatkiem połączonym ze składaniem sobie życzeń.
Zwyczaj ozdabiania choinki -  Bożonarodzeniowe drzewko - symbol drzewa życia, zwane popularnie choinką, to jeden z najważniejszych elementów Świąt. Wigilie Bożego Narodzenia niemal każda polska rodzina umieszcza w swoim mieszkaniu i dekoruje choinkę.
Śpiewanie kolęd - Nierozłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest kolęda. Nazwa kolęda pojawiła się dawno temu. Wywodzi się ona od słowa "calendae", tak bowiem Rzymianie nazywali początek każdego miesiąca.
Historia kartek świątecznych - Każdy z nas zna zwyczaj wysyłania do rodzin, przyjaciół i znajomych pięknych, kolorowych kartek świątecznych z serdecznymi życzeniami na Boże Narodzenie. Wysyłanie kartek to wspaniała tradycja. Dzięki drukowanej kartce możemy złożyć życzenia zamieszkałej daleko rodzinie czy przyjaciołom.

Przygotowałyśmy dla Was różne zadania, które pozwolą Wam poznać lepiej tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia.



WIEMY, ŻE SPROSTACIE ZADANIOM  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz